NEW Discovery Board felhasználásával Tim, G0ETP készített vevőkészüléket, melyet megújítottam.
Újra csomagoltam, melynek a tesztelése is megtörtént. Képek az alábbiakban. A téli napfény érdekes árnyékot ad.
Videó tartalmat megnézheted itt.
A leírást a hivatkozott linken elolvashatja, akit érdekel a szerkezet tudása. A vevőkészülék önállóan használható, számítógép nélkül.
Röviden annyit, hogy a vevőkészülék 2 VFO-val rendelkezik, gomb nyomással választható, valamint képes CW, LSB, USB, RTTY, BPSK és AM, FM üzemmódokra, mindegyik módban további lehetőség a keskeny, a normál vagy a széles sávú vétel. A kijelzőn ún. vízesés vagy grafikus jel nagyságtól függő rajzolat vagy CW és RTTY módokban a vett jelek dekódolása látható. Egy mechanikus encoderrel a menüben tudjuk változtatni a jellemzőket. Míg a frekvencia beállítás optikai encoderrel történik. A frekvencia állítás 10Hz-100Hz-500Hz-1kHz-10kHz-100kHz lépésekben lehetséges. Minden gombnak van rövid és hosszabb nyomás funkciója.
A cikk alapján megkerestem és megvásároltam a készülékhez szükséges panelt és a többi alkatrészt, melyet szabadidőmben megépítettem.
A szerző hordozható változata alapján ihletet kaptam hasonló megoldásra. Egy hangerősítő panel szükséges a hangszóró meghajtására.
Eddigi munkám eredménye itt:
A G0ETP SDR RX szerelési tapasztalatai 2019-01-03...04.-én
A rádiópanelt 2018. április 11.-én megépítettem, sikerült néhány alkatrésznek nagyobb tápot (5V helyett 12V-ot) kapnia, így cserélnem kellett a 74AC74-et, mert az direktben megkapta a tápot és zárlatos lett.
A Discovery modul akkor még nem volt meg, ezért félre tettem. Tegnap úgy gondoltam valamit tenni kéne vele - megrajzoltam és kinyomtattam a Discovery hátoldala felöl nézve a csatlakozásokat és egy Verboard-ot használva készítettem egy közvetítő panelt, melyre a Discovery tüskéit befogadó anyákat tettem.
Figyelni kell az egy pontos földelésre, ezért a Discovery modul a földet a JP2 csatlakozón keresztül kapja.
A +5V tápot a P1 csatlakozó tüskesor Pin1 lábánál.
Az STM32F4 DISCO1 modult az ST-Link Utility programmal töltöttem fel az mxDiscoveryRadio_v094.hex fájllal, mely elsőre sikerült.
A legegyszerűbb az ST-Linkkel a művelet: a telepítés során a drivereket is telepíti, ezért a program indítása után az Open File menüponttal betöltjük a legutolsó mxDiscoveryRadio_.hex fájlot, majd a Target / Connect és az Automatic Mode fülre kattintunk. Nem szükséges más fül bekapcsolása, indítsuk el a Start-tal és várjunk, amíg ez a képernyő megjelenik (kb.14 mp): Please disconnect device No.1...
A csatlakozást bontjuk és a következő bekapcsolásnál megjelenik a G0ETP HF SDR képernyő.
Néhány forrasztást végeztem, majd csak a DISCO modulnak adtam tápot egy öreg labor tápegységgel.
Ez bevált, mert a modult bejelentkezett, de még nem csatlakozott a rádió modul és az audio modul.
Az RF modult ismét átnéztem és mivel a nyáron rendeltem tartalék alkatrészeket, ha valamit cserélni kellene...így a PCM1808-ra esett a választásom, ezt cseréltem, majd próbáltam.
A művelet sikeres volt, mert rögtön lett hangja. Ezután következett a frekvencia pontosítása, majd egy méter hosszú mérő zsinórral elkezdtem figyelni. Előbb egy műsorszórót kerestem, majd az amatőr sávokat. Kevés állomást találtam, de másnap reggel egy távíró verseny volt a 7MHz-n, ahol több felvétel is készült.
Ez már majdnem "deszka" model egy cipős doboz fedelében :-) Még egy kicsit rendezni kell a kezelő gombok helyét és dobozolni, de már jól működik.
További információt a szerzőtől itt találsz